Reebok

Reebok logo

Potrzeba matką wynalazku – tak mogłoby brzmieć hasło przewodnie marki, która na rynku obuwniczym istnieje od 1895 roku! Trudno o lepszego wynalazcę nowych modeli butów sportowych od ich najważniejszego użytkownika, a pomysłodawcą brandu był brytyjski biegacz Joseph William Foster.

Najstarsza sportowa marka

Pierwsza para biegówek pod szyldem brytyjskiej marki powstała wcześnie, bo jeszcze w XIX wieku. Faktycznie stworzono je ze względu na grupę biegaczy, którzy chcieli osiągać coraz lepsze wyniki w swojej dziedzinie sportowej. Model był wyjątkowy, bo na podeszwie posiadał kolce, które wzmacniały przyczepność do podłoża. Jednak mimo genialnej konstrukcji, nie spotkały się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem, to dlatego na długi czas zniknęły ze świata butów sportowych, a ich produkcję wznowiono dopiero 1924 roku. Właśnie wtedy w butach Reebok zaczęła biegać brytyjska reprezentacja podczas Igrzysk Olimpijskich. To był początek drogi na sam szczyt.

Reebok podbija Amerykę

Dalsze losy marki przez długi czas nie były znane, ponieważ wciąż brakowało im rozgłosu i flagowego modelu, który pozwoli wyróżnić się na tle innych brandów z branży. Joseph miał pomysł i potrzebę, jednak nie wystarczyło mu biznesowego zacięcia, by rozwinąć markę we właściwym kierunku. Kolejny zwrot akcji wydarzył się więc dopiero, gdy do gry weszło następne pokolenie. Wnukowie Fostera nadali firmie dziadka charakterystyczną nazwę – Reebok, która pochodzi od południowoafrykańskiej antylopy – ridboka szarego. Następnym krokiem było wyjście poza granice Wielkiej Brytanii. Pod koniec lat pięćdziesiątych produkty Reebok znalazły swoje miejsce za oceanem. Dopiero tam zyskały sławę, której nie mogły osiągnąć przez całe pół wieku wcześniej!

Czym się charakteryzują?

Po latach istnienia na rynku marka wreszcie obrała wyrazisty kierunek. Jej ogromnym sukcesem jest różnorodność oferty, która w taki sam sposób dba o sportowców każdej dziedziny. W ich sklepach znajdziemy zarówno buty do koszykówki i piłki nożnej, jak i crossfitu, zumby czy aerobiku. Specjaliści firmy chłoną sportowe trendy i w błyskawiczny sposób na nie odpowiadają, dlatego jeśli próbujemy jakiejś nowej dyscypliny sportowej, możemy być pewni, że w ofercie Reebok znajdziemy odpowiednią do jej uprawiania odzież. Flagowym modelem Reeboka są oczywiście buty Reebok Classic, które noszą wszyscy miłośnicy sportowej mody. Marka świetnie radzi sobie też z projektowaniem lifestylowych sneakerów na każdą porę roku.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”alttext” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

źródło sklep.sizeer.com