Fitness

Decyzja o rozpoczęciu treningów została podjęta. Gratuluję! Właśnie został przez Ciebie wykonany pierwszy krok w stronę poprawy ogólnego stanu organizmu.

Michael R. Bracko powiedział, że ćwiczenia są magiczną pigułką. Treningi mogą zapobiegać chorobom, jak na przykład chorobom serca. Dodatkowo mogą zapobiegać niektórym formom raka. Równie pomocne są dla osób, które są w trakcie lub mają skłonności do depresji.

Spadek wagi

Kolejnym oczywistym atutem regularnego uprawiania sportu jest utrata wagi. Wiadomo, że nie jest to proste. Przede wszystkim trzeba rozpocząć aktywność, a później regularnie do niej wracać. Nie oznacza to konieczności przejścia na morderczą dietę lub prowadzenia wyczerpujących treningów. Ćwiczenia przynoszą efekty na różnych poziomach, to Ty musisz wybrać na czym zależy Ci najbardziej.
Opcje są najróżniejsze. Możesz zacząć biegać, tańczyć, wspinać się. Najważniejsze jest aby wykonywane czynności sprawiały radość, a nie były karą.

Jak długie powinny być treningi?

Specjaliści twierdzą, że już 30 minutowe ćwiczenia są w stanie zadbać o zdrowe serce. Wystarczy rozpocząć od półgodzinnych spacerów, kilka razy w tygodniu.
Początki są trudne, ale już po kilku chwilach poczujesz różnicę.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”alttext” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]źródło sklep.sizeer.com

Fitness w domu

Jeśli zamierzasz ćwiczyć w domu będzie potrzebne Ci kilka rzeczy. Jedną z nich jest mata do jogi. Zapewnia większe bezpieczeństwo niż dywan. Dzięki niej ćwiczenia są bardziej komfortowe, w dodatku nie potrzebujesz dużo miejsca żeby rozłożyć matę. Sprzedawana jest w różnorodnych kolorach dlatego na pewno będzie pasować do wystroju mieszkania. Rozwijana mata może być też wykorzystana do podpierania lędźwiowego po ciężkim dniu.

Kolejną przydatną rzeczą są ciężarki. Dla początkujących polecamy 2-5 kg. Na samym starcie na pewno wystarczą. Gdy poczujesz, że ta wersja to za mało, wybierz 10 kg.

Podczas ćwiczeń bardzo ważna jest kontrola pulsu. Monitorowanie poziomu wysiłku i ilości przyjmowanych kalorii pomaga oceniać postępy treningowe. Zbyt trudne ćwiczenia mogą powodować urazy, zmęczenie lub szybkie zniechęcenie. Z kolei za niski poziom ćwiczeń, pozostawi Cię bez rezultatów. Dlatego czujnik tętna jest bardzo przydatny. Dzięki niemu możesz w trakcie treningów oceniać ich efektywność. Dowiesz się, które z nich warto zwiększyć, a które są przesadzone. Utrzymanie spalania tłuszczu przy dłuższych ćwiczeniach wymaga zwiększenia wysiłku. W związku z tym, trzeba pracować tak, żeby tętno wahało się między 80 a 85% tętna maksymalnego. Wzór potrzebny do znalezienia maksimum to 200 – Twój wiek. Wynik zapewni znalezienie optymalnego rytmu serca.

Dobrze jest zaopatrzyć się w DVD z treningami. Fachowcy zawsze lepiej poradzą, jak efektywnie ćwiczyć.

Jeśli masz już te wszystkie rzeczy to do dzieła. Osoby mające problem z motywacją powinny udać się na siłownię. Początki będą trudne. Jeśli poznasz kilka osób, z którymi będziesz dzielić pasję, będzie łatwiej.
Pamiętaj o dobrych butach na fitness, które zabezpieczą Cię przed urazami. Dodatkowo warto, naprawdę warto zainwestować w odzież sportową, która pozwoli komfortowo przebyć przez treningi.

Powodzenia!