Umbro

Umbro logo

Umbro od 1924 roku ubiera piłkarzy z całego świata. W ich portfolio znajdziemy ogromną ilość reprezentacji, które grają mecze w ich strojach i butach. Jednak właścicielom marki to nie wystarcza. Ich produkty z powodzeniem weszły do street wearu, a marka staje się kolejnym kolosem w branży.

Trochę historii

Firma powstała w 1920 roku w Wilmslow w Wielkiej Brytanii, jednak znana pod nazwą Umbro jest dopiero od 1924. Jej pomysłodawcami byli bracia Humphrey, którzy na początku działalności nazwali swój brand właśnie w ten sposób – Humphrey Brothers. Chwytliwa, krótka i rozpoznawalna nazwa powstała ze skrzyżowania dwóch wyrazów Um+Bro. Co ciekawe, o Haroldzie Humphrey’u można śmiało powiedzieć, że był jednym z najmłodszych biznesmenów w branży, bo w momencie zakładania firmy był jeszcze nastolatkiem! W fabryce od razu rozpoczęto produkcję odzieży sportowej, jednak pierwsza wzmianka na ich temat pojawiła się dopiero w dziesięć lat później, kiedy wystąpiła w nich drużyna Manchaster City. Od tamtej pory kierunek rozwoju marki był jasno określony i utrzymuje się do dziś.

Z pasji do piłki

Przez długi czas o Umbro mówiło się właśnie w kontekście piłki nożnej. Nic w tym dziwnego, bo ilość ubieranych przez nich drużyn piłkarskich przyprawia o zawrót głowy. Po Manchaster City przyszedł czas na drużyny z innych krajów. W ciągu ponad osiemdziesięciu lat działalności Umbro ubrało również wiele reprezentacji narodowych, między innymi te z Azerbejdżanu, Kanady, Norwegii, Peru czy Irlandii. Flagowy model marki również służył graczom piłki nożnej. W 1985 roku pojawiły się bowiem pierwsze buty do gry w piłkę nożną, które do dziś cieszą się ogromną popularnością.

Z boiska na ulice

Mimo że mają swoją ściśle określoną dziedzinę przewodnią, którą bez wątpienia jest piłka nożna, to wciąż poszerzają swoją działalność. Nazwę tej firmy znamy już nie tylko z boiska, ale też ubrańbutów lifestylowych, które pojawiły się w wielu sklepach na całym świecie. Jeśli marzymy o odzieży do treningów świetnej jakości czy butach sportowych na co dzień o niecodziennym kroju, warto zwrócić uwagę właśnie na ofertę marki Umbro!

Wizją braci Humphrey od początku było serwowanie ludziom niezwykle komfortowych, ale też nowoczesnych i bardzo designerskich ubrań i butów. Dzięki tej filozofii Umbro pokochały tysiące ludzi na całym świecie. Wśród fanów firmy znajdziemy nie tylko piłkarzy, ale też wszystkich, którzy cenią dobry styl w sportowym wydaniu.