Adidas

adidas logo

Adidas jest zdecydowanym liderem w branży odzieży i obuwia sportowego. Jego historia sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku, a nowoczesne technologie są ich specjalnością. Jaka jest marka Adolfa Dasslera? Skąd się wzięła i jak doszła na szczyt?

Historia o dwóch braciach

Jednym z najpoważniejszych konkurentów adidasa jest Puma. Nie każdy wie jednak o tym, że Puma i adidas to marki dwóch braci, którzy w 1924 roku otworzyli swoją pierwszą fabrykę obuwia pod nazwą Gebruder Dassler Schuhfabrik. Początkowo ubierali żołnierzy, z czasem jednak ich wizje na temat firmy mocno się poróżniły. Nieoficjalnie mówi się też o romansie jednego z braci z nich z żoną brata. Już w latach czterdziestych bracia rozdzielili się, by tworzyć buty pod własnym szyldem. Adolf od początku radził sobie lepiej, chociażby z wymyśleniem nazwy. Chwytliwy adidas to połączenie pierwszy liter imienia i nazwiska założyciela marki Adolfa Dasslera. Dziś firma istnieje na rynku od ponad sześćdziesięciu lat i radzi sobie świetnie.

adidas vs puma

źródło youtube.com

Jak dojść na szczyt?

Konflikt między braćmi zaostrzył się, gdy oboje zaczęli ubierać w swoje flagowe produkty Olimpijczyków. Najważniejszym w historii adidasa był Franz Beckenbauer, który w 1974 roku podczas Igrzysk Olimpijskich zdobył tytuł mistrza świata właśnie w butach z trzema paskami. To właśnie znane osoby zarówno sportowcy, jak i celebryci i artyści są w dalszym ciągu kluczem do ich popularności. Adidas współpracuje na stałe między innymi z Ritą Orą, Pharellem Williamsem czy Kanye Westem. Jednak sukces adidasa opiera się przede wszystkim na fantastycznych modelach butówgenialnych wzorach ubrań.

Nowoczesność i design

Marka słynie dziś z wykorzystania nowoczesnych technologii do tworzenia wyjątkowych, bardzo efektownych butów i elementów odzieży. Dba o każdego, zarówno o sportowców różnych dziedzin, jak i o tych, którzy cenią sobie sportowy styl na co dzień. Jej flagowe modele to ponadczasowe adidas

Superstar czy adidas Gazelle, które w modzie królują niezmiennie od lat dziewięćdziesiątych. Jednak nowymi modelami butów zachwyca nas z ogromną częstotliwością, a wszystko, co wychodzi z jej fabryki z miejsca staje się hitem. Stało się tak między innymi z takimi butami jak adidas Tubular, adidas NMD czy Ultra Boost. Wszystkie są ultra wygodne i niezwykle efektowne.

Świetna jakość, genialny design, nowoczesność i styl to ich przepis na sukces.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”alttext” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]źródło zdjęć sizeer.com