Jak zmotywować się do biegania?

Kolejny dzień robisz postanowienie, że od jutra ruszysz z bieganiem, jednak wciąż nie wychodzi? Ile razy mówiłeś sobie „zacznę od jutra…”? Znalezienie odpowiedniej motywacji, by zmobilizować się do codziennych treningów to klucz do sukcesu, zwłaszcza, kiedy z kondycją słabo, a kilogramów przybywa. Oto najlepsze sposoby, by znaleźć chęci do codziennego wysiłku.

 Jak zmotywować się do biegania? Biegaj w parze

… albo grupie. Wszystko jedno z kim zamierzasz dzielić trud treningu, znalezienie kogoś do biegania sprawi, że ruszysz się z kanapy. Nie chcesz przecież zawieść, nie pojawiając się w umówionym miejscu. Ponadto bieganie w towarzystwie zmieni treningi w pewnego rodzaju spotkanie towarzyskie. Masz teraz kogoś z kim możesz dzielić się swoimi osiągnięciami i od czasu do czasu ponarzekać.

bieganie w parze

 Zapisz się na zawody

Eventy biegowe cieszą się ostatnio niesłabnącą popularnością. Jeśli potrzebujesz dawki solidnej motywacji, zapisz się na jeden z nich. Ustalenie konkretnego celu w wielu przypadkach znacznie ułatwia utrzymanie regularności treningów. Nikt przecież nie chce ponieść porażki: wystartować i nie dobiec. Rada? Nie należy od razu zapisywać się na maraton, dobrym początkiem będzie krótszy bieg.

Rób listy treningów

Śledź swój progres poprzez prowadzenie notatnika ze szczegółami treningów. Zapisuj datę, czas biegu oraz szacowany dystans, do tego kilka słów własnego komentarza. Świetnie nadają się tego sportowe aplikacje na telefon, które można pobrać za darmo. Wysyłają one powiadomienia o treningu, prowadzą, mierzą twoją szybkość, wydolność i dystans, czasem nawet liczą ilość spalonych kalorii. Jeśli notowanie w zeszycie to wciąż za mało, można zawsze skierować się w stronę prowadzenia bloga.

Rozmawiaj z innymi

Jeśli czujesz brak motywacji lub zaczyna łapać cię lenistwo, spróbuj porozmawiać z innymi biegaczami. Czasem wystarczy znaleźć dobre forum internetowe. Dzielenie się trudnymi momentami, doświadczeniem i słuchanie o tym jak inni radzą sobie w takich chwilach, z pewnością może dać ci wsparcie i motywacje do walki.

Nagradzaj się

Nie mamy na myśli zjadania tabliczki czekolady po każdym treningu. Chodzi tu raczej o małe przyjemności za każdym razem, kiedy udaje nam się przeskoczyć własne słabości i zniechęcenie. A może nowa koszulka, spodenki albo inne akcesorium do biegania? Kupując małe gadżety zwiększasz swoje zaangażowanie oraz po prostu zechcesz wypróbować je w akcji.

mężczyzna trenujący slow jogging

Pamiętaj o korzyściach

Staraj się przypominać sobie od czasu do czasu o tym, jak duże korzyści dla Twojego zdrowia, samopoczucia i figury mają regularne treningi. Przecież twoim podstawowym celem jest zmiana na lepsze.

Zgodnie z zasadami psychologii, człowiek potrzebuje od 21 do 30 dni regularnego powtarzania jakiejś czynności, by wyrobić w sobie nowy nawyk. Dajmy więc sobie czas, pracujmy nad sobą i pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano. W sklepie 50style.pl dostępna jest szeroka oferta na buty sportowe.