Nowe adidas Ultraboost

Adidas Ultraboost to jedne z najpopularniejszych butów do biegania na świecie. Zadebiutowały zaledwie kilka lat temu, ale z miejsca stały się obiektem pożądania każdego fana joggingu. Niektórzy pytali: o co tyle szumu. Inni wiedzieli, że innowacyjna podeszwa z piankowych mikrokapsułek to przełom w dziedzinie amortyzacji. Dziś marka stawia ten model na piedestale, a w jej ofercie pojawiają się jego kolejne interpretacje. Jakie są nowe adidas Ultraboost?

Amortyzacja i przyczepność

Nie ulega wątpliwości, że największą zaletą adidas Ultraboost jest… amortyzacja. Niemiecki koncern we współpracy ze specjalistami od chemii stworzył rzecz, jakiej w świecie mody sportowej jeszcze nie było. Charakterystyczne mikrokapsułki nie tylko absorbują wstrząsy i nierówności, ale też odciążają nasze stawy, więzadła i kręgosłup oraz dodają energii przy odbiciu od podłoża. I choć z początku wydawało się to dobrym chwytem marketingowym, wszyscy, którzy przetestowali adidas Ultraboost wiedzą, że biega się w nich naprawdę lekko i z podwójną dawką niezbędnej energii. Projektanci wiedzieli, że to rozwiązanie technologiczne jest dopracowane w każdym calu, dlatego w nowych adidas Ultraboost zastosowali je w niezmienionej formie. Spód buta wyposażyli też w słynną podeszwę Continental, dzięki której nowe adidas Ultraboost zapewniają optymalną trakcję na każdym typie nawierzchni.

Nowe adidas Ultraboost – przewiewne i stabilne

Zmiany na pewno zobaczymy na cholewce butów. Nie jest ona tak wcięta, jak legendarne Boosty dla kobiet ani też złożona wyłącznie ze skarpety, jak Uncaged. Na bokach cholewki pojawiły się charakterystyczne, syntetyczne panele, które spełniają swoje zadanie w stabilizowaniu stopy. To z pewnością miła odmiana dla nieco chwiejnych butów do biegania, które można porównać do skarpety na piankowej podeszwie. Wzmocniony został również zapiętek. A cała cholewka nowych adidas Ultraboost nawiązuje do ich klasycznej formy i jest wykonana z materiału Primeknit. W nowym modelu na pewno nie zabraknie Ci więc przewiewności i dobrej stabilizacji stopy w trakcie biegu, co znacząco podwyższy komfort i bezpieczeństwo biegu.

Nowe adidas Ultraboost – co w planach?

Co ciekawe, ostatnia wersja Ultraboostów, która weszła do sprzedaży niedawno, już niedługo nie będzie tą najnowszą. Projektanci koncernu wiedzą, że Ultraboost to przełomowe odkrycie, dlatego model co chwilę ma swoje nowe, jeszcze bardziej zaawansowane wersje. Tym razem jednak nie chodzi o ulepszenie go, lecz o… ekologię. Jeśli i Tobie na sercu leży los naszej planety, to z pewnością zainteresują Cię nowe adidas Ultraboost Parley. Marka wykonuje je z recyklingowanej tkaniny z plastikowych odpadów z dna oceanu. Przepis na hit? Na pewno krok w dobrą stronę!