Jak kupować buty sportowe przez Internet?

O wygodnych, oryginalnych butach sportowych marzy każdy fan takich marek, jak adidas, Nike czy Puma. Sklepy internetowe dają pełną możliwość kupowania unikalnych modeli tych firm w najbardziej korzystnych cenach. Jeśli poszukujesz źródła tanich butów sportowych, to właśnie je znalazłeś – sklepy online gromadzą pod jednym adresem internetowym oferty wszystkich liczących się brandów. Pytanie tylko, gdzie warto kupować i jak wybierać buty, by zakup był powodem do radości, a nie kłopotem z wymianą lub zwrotem. Oto krótki poradnik o tym, jak kupować buty sportowe przez internet.

Tanie buty sportowe vs. Podróbki oryginalnych butów znanych marek

Wiele osób obawia się kupna obuwia przez internet głównie ze względu na to, że na stronach internetowych nietrudno nadziać się na podróbki. Nie ma co ukrywać, że rynek podróbek kwitnie, a buty sportowe takich marek, jak adidas, Nike, Reebok czy Puma, strony internetowe sprzedają najczęściej z podrobionym logo producenta oraz w całości skopiowanym designem. Aby się przed tym uchronić, konieczne jest nauczenie się rozróżniania tanich butów sportowych i podróbek oryginalnych butów. Te pierwsze rzeczywiście osiągają niskie ceny, jednak nie niższe niż 150zł. Ten najniższy pułap cenowy dotyczy raczej butów ze starych kolekcji lub ostatnich sztuk danego rozmiaru. Pozostałe buty mogą być niższe o ok. 20-50% od ceny producenta, jeśli zdarzy ci się natrafić na atrakcyjny rabat. Podrabiane buty znanych marek z reguły nie są oznaczone marką ani unikalną nazwą modelu. Nie będą to więc „Air Maxy” czy „UltraBoost”, a jedynie „buty sportowe”, których design może i łudząco przypomina oryginał, jednak samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. To znaczy w opisie przeczytasz o sztucznych tworzywach użytych do produkcji oraz braku wykorzystania technologii, które dla poprawienia naszego komfortu stosują znane i cenione w świecie marki sportowe.

Wybieraj sprawdzone sklepy internetowe

Aby nie paść ofiarą fałszerzy czy sprzedawców, których produkty odznaczają się niską jakością wykonania, warto wybierać wyłącznie sprawdzone sklepy. Kupowanie tanich butów sportowych na serwisach aukcyjnych czy takich, oferujących używane obuwie, może być ryzykowne, ponieważ nikt nie da nam gwarancji oryginalności. Spore rabaty na buty sportowe adidasa, Reeboka, Nike czy Pumy, sklepy internetowe oferują przez cały rok, nie tylko przy szczególnych okazjach. Warto jednak sprawdzić, czy wybrany przez nas adres online cieszy się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów oraz czy buty przez niego oferowane mogą się pochwalić gwarancją oryginalności.

Znaj swój wymiar stopy

Gdy już znajdziemy pewne źródło tanich butów sportowych i mamy zamiar złożyć zamówienie, ogromne znaczenie ma wybór rozmiaru. Zanim bezwiednie klikniesz w ten, który nosisz zawsze, koniecznie sprawdź tabelę rozmiarów! Wielu producentów ma zawyżoną lub zaniżoną rozmiarówkę, dlatego jeśli nie masz ochoty zmagać się z wymianą lub zwrotem wymarzonego obuwia, lepiej zwróć uwagę na wymiar swojej stopy – mierzony w centymetrach. Najlepiej jest zmierzyć wkładki butów, które są dla ciebie najbardziej komfortowe, a następnie według tego wymiaru dobrać rozmiar nowego modelu buta.
Kupowanie butów przez internet ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim istotny jest fakt, że w jednym miejscu dostępnych jest naprawdę wiele modeli tanich butów sportowych. Dzięki temu każdy marzący o oryginalnych butach adidasa, Nike czy Pumy, w sklepach internetowych o sprawdzonych adresach może zaopatrzyć się w parę designerskich, komfortowych sneakerów na co dzień lub na trening!

Sprawdź ofertę butów sportowych Puma w sklepie ButySportowe.pl