Jak czyścić buty sportowe?

Buty sportowe są narażone na wszelkiego typu zabrudzenia w znacznie większym stopniu niż buty, których używamy na co dzień. Wynika to z faktu, że większość z nas nie rezygnuje z treningu nawet pomimo niesprzyjającej aury za oknem.

Kiedy po treningu pod warstwą błota i piachu trudno nam dostrzec oryginalny kolor obuwia, często mamy ochotę wrzucić je po prostu do pralki. Należy jednak pamiętać, że producenci zdecydowanie odradzają pranie obuwia sportowego. W najlepszym przypadku może skończyć się to zaciekami, w najgorszym rozklejeniem, uszkodzeniem bądź zdeformowaniem naszych butów. Dziś podpowiemy Wam jak skutecznie i bezpiecznie czyścić obuwie sportowe.

Instrukcja czyszczenia butów sportowych

 

 1. Przed rozpoczęciem czyszczenia swoich butów, koniecznie wyciągnij z nich sznurówki oraz wkł
 2. Za pomocą ciepłej wody oczyść buty z brudu. Jeśli zabrudzenia na podeszwie nie chcą schodzić, użyj szczotki. Pamiętaj, aby koniecznie miała ona miękkie wł
 3. Przygotuj mieszankę wody z detergentem. Możesz w tym celu wykorzystać proszek bądź inne środki do prania lub też delikatny płyn do naczyń.
 4. Przygotowany roztwór nanieś na buta przy użyciu miękkiej gąbki lub ś Wyczyść dokładnie całą zabrudzoną powierzchnię. Jeśli masz problem z zakamarkami, wykorzystaj starą szczoteczkę do zębów. W ostatnim etapie przetrzyj buty czystą wodą.

 

Instrukcja suszenia butów sportowych

 

 1. Umytych butów nie umieszczaj na kaloryferze, ani też nie susz ich suszarką. Zbyt ciepłe powietrze może doprowadzić do uszkodzeń Obuwie sportowe susz zawsze w temperaturze pokojowej.
 2. Wnętrze buta wypchaj papierem bądź Unikaj jednak tych lakierowanych, ponieważ mogą one zafarbować twoje buty.
 3. Pozostaw buty w pozycji naturalnej na 48 godzin.
 4. Jeśli zależy Ci na szybkim suszeniu butów, zainwestuj w specjalną suszarkę do obuwia. Sprzęt ten jest całkowicie bezpieczny.

 

Instrukcja czyszczenia wkładek

 

 1. Po wyjęciu wkładek z buta, wyczyść je przy użyciu miękkiej szczotki i wody z detergentem.
 2. Po pozbyciu się zabrudzeń, wypłucz wkładki w ciepłej wodzie.
 3. Rozwieś je w przewiewnym miejscu i susz do momentu aż całkowicie obeschną.
 4. Jeśli na wkładkach utrzymuje się nieprzyjemny zapach, wymień je na nowe.