Buty na siłownię

Siłownia powoli staje się drugim domem wszystkich fit freaków. Perfekcyjnie dobrany strój jest więc dla nas rzeczą oczywistą.

Kolorowe legginsy, przewiewny top, rękawiczki czy opaski do włosów to nieodłączne elementy naszego wyposażenia. Nie zapominajmy jednak, że u podstaw efektywnego i bezpiecznego treningu stoi profesjonalnie dobrane obuwie. Jakie buty na siłownię wybrać?

Dopasuj buty do aktywności

Trening siłowy to często bardzo zróżnicowany zakres ruchów. Możesz nie tylko podnosić ciężary, ale także robić brzuszki, biegać czy wykonywać inne podstawowe ćwiczenia gimnastyczne. Taka wszechstronna aktywności fizycznej nie ułatwia wyboru butów na siłownię. Powinny one spełniać wiele funkcji, między innymi świetnie amortyzować czy zapewniać ponadprzeciętną przyczepność. Nie mniej ważne w kontekście intensywnego wysiłku są materiały, z których wykonuje się buty sportowe. Upewniajmy się, czy wybrany przez nas model umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Tylko przewiewna cholewka sprawi, że nasza stopa podczas treningu będzie sucha. Jeśli wybieramy buty z siateczki, gdyż ta najlepiej oddycha, ważne by były dodatkowo wzmocnione, tak by newralgiczne punkty takie jak palce czy pięta miały oparcie w trakcie dynamicznych ćwiczeń.

Co z tym designem?

Nie bez znaczenia jest oczywiście design butów na siłownię. W ofercie marek sportowych znajdziemy dziś model w każdej, wymarzonej kolorystyce, co niektórym dodatkowo utrudnia wybranie jednego. Neonowe, pastelowe, a może w stonowanych barwach? Każde będą świetne, jeśli pasują ci do sportowych outfitach. Najważniejsza pozostaje kwestia funkcjonalności i względów praktycznych. To na nie powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Jak sprawić, by wszechstronny trening siłowy był bezpieczny dla naszego zdrowia, efektywny i przyjemny? Zainwestować w porządne buty na siłownię, dzięki którym zyskamy pełną kontrolę nad ruchem i oddamy się czystej przyjemności ćwiczenia!