Buty na fitness

Od lat osiemdziesiątych, kiedy na jego temat zrobiło się głośno, wciąż zyskuje na popularności.

Fitness to niezmiennie ukochana dziedzina sportowa ogromnej ilości kobiet. Dlaczego? Bo łączy w sobie to, co najlepsze, czyli skoczną muzykę, mocny wycisk, ale też możliwość utrzymania świetnej kondycji przez cały rok. Aby jednak trenować skutecznie powinniśmy dobrze się wyposażyć, przede wszystkim w specjalne buty na fitness.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W rytmie fitnessu

Z biegiem czasu lansowana przez amerykańskie gwiazdy dyscyplina sportowa powiększała się o nowe gałęzie. Dziś fitness to nie tylko zajęcia sportowe w rytmie muzyki z elementami tańca i rozciągania, ale też step, zumba, taniec sportowy i wiele innych. Każda z nich wymaga jednak od nas podobnego przygotowania. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportową trenujesz, najważniejszym elementem wyposażenia jest zawsze dobrze dobrane obuwie. Jakie powinny być buty na fitness?

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Przede wszystkim elastyczne, a dokładniej odzwierciedlające naturalne ruchy naszych stóp, dzięki czemu każde ćwiczenie wykonamy w pełni swobodnie. Niezwykle istotna jest też waga buta, a właściwie jego lekkość. O ile lepiej ćwiczy się, gdy zapominamy, że mamy na sobie buty? Buty na fitness to też świetny system amortyzacji, który zabezpieczy nasze stawy i więzadła przed nadwyrężeniem, naciągnięciem lub zerwaniem! Czasami zapominamy się przecież podczas treningu i wszystkie ćwiczenia wykonujemy na 100% swoich możliwości.

Buty z siateczki, ale ze wzmocnieniem

Jednym z najczęściej wybieranych modeli butów na fitness są te wykonane z siateczki. To zrozumiałe, bo podczas intensywnego wysiłku nasza stopa mocno się poci, a odprowadzanie wilgoci na zewnątrz jest specjalnością właśnie przewiewnych butów sportowych. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, warto zwrócić uwagę na buty z materiałów równie przewiewnych, jak siateczka, które doskonale trzymają stopę na swoim miejscu przez cały trening! Świetne są także dodatkowe wzmocnienia na palce i piętę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W przypadku butów na fitness nie bez znaczenia jest również ich design. Spokojnie! I o tym pomyślały marki sportowe, tworząc niezwykle bogatą ofertę różnorodnych modeli utrzymanych w każdej stylistyce, o jakiej zamarzysz. Wybierz więc takie, które najbardziej odpowiadają twoim gustom i ciesz się nimi w czasie ćwiczeń!