Aktywna jesień – jak się ubrać na bieganie podczas jesiennych chłodów?

Uwielbiasz biegać? Należysz do osób, które mimo niesprzyjającej pogody nie zamykają się w domu pod kocykiem z kubkiem gorącej czekolady w ręku? Depresyjną jesień można pokonać tylko w jeden sposób: aktywnie! Istnieje jeden prosty sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego startu w chłodne poranki. Co to takiego? Oczywiście optymalnie dopasowany look! Nie wiesz, jak ubrać się na bieganie podczas jesiennej zawieruchy? Poznaj kilka trików, dzięki którym z przyjemnością ruszysz na trening, nawet w trakcie wyjątkowo niesprzyjającej pogody.

Bieganie jesienią jak się ubrać?

Poranki stają się coraz chłodniejsze, a z nieba co chwilę spada wprawiająca w depresję mżawka? O tej porze roku łatwo poddać się złej aurze, ale jeżeli zdecydujesz się na aktywne spędzanie nadchodzących miesięcy, to bez obaw! Aktywność fizyczna jesienią to nie tylko sposób na zachowanie szczupłej sylwetki, ale i poprawę samopoczucia podczas sezonowej zawieruchy. Obniżona odporność, brak słońca, krążące na każdym kroku zarazki – ta pora roku zastawia na nas wiele pułapek, co zatem zrobić? Trening biegowy wbrew pozorom potrafi odciąć nas od negatywnych konsekwencji sezonowej zmiany pogody. Świeże powietrze oraz wysyłek fizyczny podwyższają temperaturę ciała i sprawiają, że nasze komórki są bardziej dotlenione, a poziom endorfin wiruje w górę. Czy potrzeba czegoś więcej, by odgonić jesienną chandrę? Gdy pogoda nie zachęca,  dopasuj odpowiedni outfit i w drogę!

Bieganie podczas jesiennych chłodów? Sprawdź, jak się ubrać

Jak zabezpieczyć się przed niskimi temperaturami z jednej strony i efektem przegrzania z drugiej? Czy można biegać komfortowo i bezpiecznie nawet w trakcie deszczu? Jesienny trening wymaga od nas większego przygotowania, ale bez obaw – wystarczy poznać kilka prostych zasad i żaden bieg Ci nie straszny. Przede wszystkim należy pamiętać o zabezpieczeniu tych części ciała, która są narażone na największy ubytek ciepła. Dłonie, stopy, głowa – jeżeli chcesz biegać jesienią, musisz pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów. Wyższe skarpetki (by nie nadwyrężyć ścięgna Achillesa), rękawiczki z materiału odprowadzającego wilgoć, a do tego wielofunkcyjny buff – to absolutny zestaw must have każdego jesiennego biegacza. A co z butami? Jeżeli nie biegacz na wymagającym terenie, warto postawić na lekki model z wodoodporną membraną. Nie można zapominać także o bieliźnie termicznej. Doskonałym wyborem na jesienne treningi będzie dopasowana koszulka z długim rękawem, która zapewni odpowiednie trzymanie ciepła oraz błyskawicznie odprowadzi wilgoć z powierzchni Twojego ciała. Dobierz do niej lekką wiatrówkę z kapturem i gotowe. Ach, jeszcze dół! Szorty najlepiej zastąpić elastycznymi getrami z oddychającego materiału. Jeżeli chcesz poczuć się bardziej komfortowo, warto założyć na nie luźne, lekkie szorty. Wiesz już, jaki fitlook wybrać do biegania w czasie jesiennych chłodów? Zatem do boju!