10 wydarzeń biegowych w 2017 roku

Prawie każdy amator biegania prędzej czy później poczuje potrzebę przyjemnej rywalizacji lub biegu w słusznej sprawie. Dlatego niezwykle ważne zadanie mają organizatorzy wydarzeń biegowych, których znaleźć można w całej Polsce. Po ilości wydarzeń, które miały miejsce lub dopiero czekają na swoją kolej w tym roku w naszym kraju można zobaczyć, że Polska zakochała się w bieganiu! A jakich dziesięciu wydarzeń biegowych 2017 nie można przegapić?10 wydarzeń biegowych w 2017 roku

 1. Orlen Warsaw Marathon

To największa biegowa impreza w Polsce, która od pięciu lat gromadzi ogromną rzesze wielbicieli joggingu. Tegoroczna edycja już za nami – odbyła się 23. kwietnia i przyciągnęła łącznie około trzydziestu sześciu tysięcy uczestników, pomimo złych warunków pogodowych. Jeśli przegapiliście, to koniecznie zainteresujcie się datą w kolejnym roku. Jednak do dystansu ponad czterdziestokilometrowego zdecydowanie trzeba się solidnie przygotować!

http://www.orlenmarathon.pl/

 1. Parkrun w całej Polsce

Ta fantastyczna inicjatywa, jaką są bezpłatne, zorganizowane biegi w parkach cieszy się ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. Swoje edycje biegów Parkrun mają między innymi Irlandczycy, Włosi, Rosjanie, Szwedzi czy Brytyjczycy. W Polsce Parkrun funkcjonuje od 2011 roku i bierze w nim udział coraz więcej uczestników. Świetną wiadomością jest fakt, że biegi są organizowane w różnych miejscach w Polsce, również w małych miastach i odbywają się co tydzień! Dodatkowo przystępny jest dystans – 5km, zatem radę dają nawet początkujący. Parkrun to idealna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z biegami zorganizowanymi!

 1. Nike+Free Run

Niejednokrotnie partnerami słynnych wydarzeń biegowych są znane marki sportowe. Jedną z najbardziej wspierających biegaczy firm sportowych jest Nike. Nazwę Free Run rozpoznaje z pewnością każdy amator biegania. W tym roku Nike organizuje swój event 3 czerwca, a dobrą wiadomością jest fakt, że w trakcie jego trwania startuje aż 10 osobnych biegów. Możesz samodzielnie wybrać najdogodniejszą trasę oraz dystans!

10 wydarzeń biegowych w 2017 roku

 1. KrwioBieg Kraków

To wspaniała inicjatywa, która ma na calu promowanie honorowego krwiodawstwa. W tym roku w Krakowie odbędzie się już czwarta edycja tego szczytnego wydarzenia biegowego. Dystans to przystępne dla każdego 5 lub 10 km do wyboru, a data tegorocznego eventu to 7. Października. Dla wszystkich, którzy uważają misję honorowego krwiodawstwa za ważną, ale też dla tych, którzy po prostu kochają biegać!

http://www.krwiobiegkrakow.pl/

 1. Bieg do źródeł w Gdańsku

Również po raz czwarty swoją imprezę biegową zorganizują Gdańszczanie, którzy łączą przyjemność biegania z fantastycznym piknikiem rodzinnym. Wszystko w pięknej okolicy Trójmiasta z dystansem na miarę twoich możliwości – 3 lub 10 km. Data tegorocznej edycji Biegu do źródeł to 3. Czerwca.

10 wydarzeń biegowych w 2017 roku

http://biegdozrodel.pl/

 1. York Fura Świetlików w Poznaniu

  7. czerwca to gorąca data w kalendarzu biegowym 2017, bo również w ten dzień odbędzie się w Poznaniu bieg Świetlików. To wydarzenie zdecydowanie różni się od pozostałych chociażby ze względu na porę – odbywa się nocą przy magicznym świetle, które niesie każdy z uczestników. Na pewno warto!

  10 wydarzeń biegowych w 2017 rokuhttp://furaszczescia.pl/bieg-fura-swietlikow/

 2. Ultramaraton 3xŚnieżka

Wydarzenie biegowe dla prawdziwych twardzieli! Takich również nie brakuje w naszym kraju, a spotkasz ich 24. 7. Czerwca w Karpaczu, gdy będą… biegiem zdobywać Śnieżkę. Ogromny dystans, ogromna trudność trasy. Zapisy co prawda są już zamknięte, ale zdecydowanie warto śledzić ten bieg na Facebooku!

 1. Warszawa Business Run

Warszawski bieg biznesowy odbywa się na zasadzie sztafety, w której możecie wziąć udział wraz ze współpracownikami. Jego dystans to 5km, a cel – pomoc beneficjentom fundacji.warszawa business run

 1. Survival Race Wrocław

Nazwa mówi sama za siebie. Możesz zdecydować się na dystans 3, 6, 12 i 36km, jednak poruszasz się po polu walki, a twoim zadaniem jest przetrwać i dobiec do mety. Data – 10-11 czerwca.

 1. Grand Prix w biegach górskich 2017

Wracamy nad morze do Trójmiasta, gdzie 24. Czerwca odbędzie się nie jeden, a kilka biegów… po górach. No, może nie dosłownie, ale do wyboru mamy dwa rodzaje nachylenia terenu i dwa dystanse. Pierwszy to 5,25km z 200m nachyleniem, a drugi 10,5km z 400m nachyleniem.

http://biegigorskiegdynia.pl/

fot. pixabay.com, http://warszawabusinessrun.pl