10 powodów, dla których warto biegać

Możesz biegać w dowolnym miejscu

Ten trening możesz uprawiać wszędzie. Wszystko czego potrzebujesz to buty do biegania. Poświęć chwilę, żeby pobiegać po plaży w czasie urlopu. Sprawdź sąsiednie miasta z dala od pracy i podróży. 

Możesz to robić w każdej chwili

Niezależnie od pory roku bądź pogody, możesz biegać. Nawet jeśli jest zimno i pada śnieg, wystarczy wejść na bieżnie i spalić więcej kalorii.

Zwiększ swoją wytrzymałość

Bieganie pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu. Dodatkowo możesz uprawiać inne sporty, jak jazda na rowerze czy pływanie. Codzienne obowiązki staną się dużo łatwiejsze i będziesz potrzebować mniej sił do działania.

Poznawaj nowych ludzi

Nawet jeśli będziesz działać w pojedynkę i nigdy nie wystartujesz w żadnych zawodach, zachowując regularność działań codziennie będziesz spotykać te same twarze. Może to prowadzić do nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Pomocne będą też codzienne uśmiechy od znanych twarzy. Po za tym będzie to dodatkową motywacją. 

Dostaniesz więcej energii

Poranne bieganie zaaplikuje Ci ładny zastrzyk energii, który wystarczy na cały dzień.  Ogólnie rzecz biorąc nawet krótki bieg może pomóc pokonać zmęczenie i ospałość. Trening jest naturalnym stymulantem, który zadziała lepiej niż cztery filiżanki kawy. 

Podnieś swoją samoocenę

Połącz wszystkie powyższe zalety i co wynika? Twoja ocena bardzo wzrośnie, a Ty poczujesz się lepiej ze sobą. Będziesz dumnie mówić o swoich osiągnięciach, przebytych trasach, przełamywanych barierach, poprawianych rekordach. Rozpocznij od krótkich dystansów i stopniowo zwiększaj trasę. 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”9″ exclusions=”85,88,89,92″ sortorder=”85,86,87,88,89,90,91,92″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]